O nas

Dostarczamy innowacyjnych rozwiązań
z zakresu nawożenia roślin oraz środków ochrony roślin.

PASJA I DOŚWIADCZENIE.

Wszystko zaczęło się niemal 25 lat temu przy ulicy Wierzbowej w Błoniu w Polsce pracując dla firmy KAZGOD. Wtedy to przedsiębiorca Kazimierz Kuźmiński uruchomił najnowocześniejszą na tamte czasy linię do produkcji nawozów płynnych WUXAL na licencji uznanej niemieckiej firmy AGLUKON® GmbH. Know-how pozyskany od partnerów z Niemiec pozwolił zdobyć cenne doświadczenie, które w następnym etapie pozwoliło opracować oraz udoskonalić własne receptury. Kazimierz Kuźmiński pokazał, że polski produkt może być równie innowacyjny i konkurencyjny, a przede wszystkim skuteczny dla rolników z Polski i zachodniej Europy.

Odwołując się do tych tradycji, razem z grupą specjalistów powołaliśmy spółkę NOVAGRA®, która w zaledwie 2 lata stała się liderem produkcji oraz sprzedaży opartych na biotechnologii nawozów dolistnych i środków do ochrony roślin. Odważnie i bez żadnych kompleksów rozszerzamy ofertę na rynku krajowym i europejskim. Nasze produkty cechują się wysoką jakością i troską o środowisko naturalne. ECO technologia i BIO pestycydy to kierunek na przyszłość.

VITASTAR® – AKTYWATOR ROŚLIN DO CELÓW UPRAWOWYCH.

Teraz chcemy zaproponować Państwu zupełnie nową markę VITASTAR® – syntezę wiedzy i doświadczenia, najnowocześniejszą technologię, za którą odpowiada PROFERT Technology GmbH z Dusseldorfu.

Ponownie, dzięki owocnej współpracy z niemieckim partnerem chcemy zrewolucjonizować rynek środków dla nowoczesnego rolnictwa. VITASTAR® to szeroka gama nawozów dolistnych o najwyższym europejskim standardzie. Zawarte w nich mikroelementy są w 100% schelatyzowane kwasem EDTA i nie wytrącają się w roztworze wodnym czy cieczy roboczej. Marka VITASTAR® obejmuje nawozy uniwersalne, azotowe, fosforowe, potasowe, borowe, siarkowe, zawiesinowe mikro i makroelementowe a także biostymulujące. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów opracowaliśmy także nawozy organiczno–mineralne z dodatkiem aminokwasów, hormonów roślinnych, witamin i specjalnego białka koloidalnego CARPARMID®. Stosując nawozy VITASTAR® z zaawansowaną technologią CARPARMID® zwiększycie Państwo odporność swoich roślin uprawnych na choroby i stresy fizjologiczne.

Zgodnie z decyzją Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej  Polskiej z dnia 5 marca 2019 r. znak towarowy VitaStar jest prawnie chroniony w Polsce na całym terenie EU.

Urząd Patentowy RP udzielił prawa ochronnego dla VitaStar w klasie:

  • produktów chemicznych stosowanych w rolnictwie;
  • leczniczych pasz dla zwierząt, preparatów witaminowych i mineralnych stosowanych do pasz, leczniczych premiksów i uzupełniających lecznicze mieszanki paszowe, pozostałych dodatków i komponentów paszowych stosowanych do celów leczniczych i profilaktycznych;
  • pasz dla zwierząt, środków żywienia zwierząt, w szczególności: surowce paszowe, dodatki paszowe, premiksy, mieszanki paszowe uzupełniające oraz pasze pełnoporcjowe.

Decyzja UP RP dla VitaStar